Zdrowie

Czy geny są odpowiedzialne za alkoholizm oraz trudności mentalne?

Jednym z w najwyższym stopniu legendarnych nałogów jest uzależnienie alkoholowe. Jest to nadzwyczaj ciężkie uzależnienie dla organizmu, dla samej osoby uzależnionej jak oraz osób przebywających w otoczeniu tej osoby. Uzależnienie alkoholowe oznaczane jest alkoholizmem. Polega ono w głównej mierze na tym, że jednostka, która rozpoczyna się uzależniać nie zdaje sobie z tego w ogóle sprawy. Są różne przyczyny, z jakich ludzie dosięgają po alkohol. W wielu przypadkach jest tak, iż alkohol rozpoczyna odgrywać funkcję pojednawczą, rozkręcającą imprezy oraz w głównej mierze przełamującą te pierwsze lody.

W takich przypadkach ludzie sięgają po alkohol dla tak zwanej odwagi. Niby nie jest to nic zatrważającego, niby nawet nie brzmi groźnie, jednakże taka sytuacja powtarzająca się dość często, na przykład raz na trzy dni już rozpoczyna prowadzić do uzależnienia – przetestuj ibogaina. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę i warto jest ich o tym uświadamiać, ponieważ takie zachowanie dla zabawy może doprowadzić do tragedii.

Kolejnym przykładem uzależnienia alkoholowego jest uzależnienie kryjące się pod przykrywką, jaką także dużo osób wykorzystuje, czyli picie na zasadzie, iż jakkolwiek należy mi się, bowiem miałem pracujący tydzień. W następnej kolejności jest, iż miałem nadzwyczaj ciężki dzień, a po pewnym czasie się okazuje, że dana figura pije codziennie, bowiem tego potrzebuje, bowiem mu się należy, albowiem tak ma być. Takie zachowanie również w nieświadomy sposób prowadzi do nałogu alkoholowego.